Edelkrone’dan üretim anlayışını değiştirecek bir adım: ORTAK

Ürettiği fevkalade kaliteli ve farklı film ekipmanları ile ünü yurt dışına taşmış bir Ankara firması olan Edelkrone ORTAK adını verdiği yeni üretim anlayışıyla dünya genelinde çığır açabilecek bir işe imza atmış oldu.

İnsanların tamamen işlevsel, yüksek teknolojili Edelkrone ürünlerine büyük ölçüde indirimli fiyatlarla sahip olmasını sağlayan ORTAK yaklaşımı sayesinde ürünlerin müşteri ve Edelkrone tarafından beraber üretilmesi hedefleniyor. Yani ürünlerin bazı parçaları 3D yazıcılarla müşteri tarafından üretilecek. Bu metodla Edelkrone maliyeti en aza indirmek için CNC ile işlenmiş alüminyüm bağlantıları, veya elektronik bileşenler gibi kritik parçaları üretecek, müşteri de kendi basacağı kısımların rengini, duruma göre şeklini, tasarımını vs kişiselleştirebilecek.


Edelkrone’un ORTAK anlayışıyla ürünlerin bazı parçalarını müşteriler 3d yazıcılarla basabiliyor.

Yakında her evde bir 3d yazıcının olacağını veya insanların 3d yazıcılara kolay erişebileceğini öngören firma, diğer vizyon sahibi firmaların da maliyetleri düşürmek ve müşterilerine kişiselleştirme imkanı sunmak için ORTAK yaklaşımına katılacaklarını düşünüyor.

Bu ürünün kırmızı renkli parçaları 3d yazıcılarla üretilebiliyor.

Firmanın ORTAK anlayışını anlatıldığı bu sayfada örnek bir ürün de sunuluyor. Buradan 3d yazıcılarda basmak üzere STL dosyasını indirebilirsiniz.

Müşteri kendi basacağı parçayı istediği renkte üreterek kişiselleştirebiliyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...