Cep telefonunuzu Tesla Supercharger(!) istasyonu ile sarj edin

Kuzey Almanyalı Martin Hansen arkadaşının Tesla aracını kullandıktan sonra teknolojisine hayran kalmış ve bilhassa Tesla‘nın geliştirdiği Supercharger istasyon ağını çok beğenmiş. Hansen, bu istasyonları incelerken son ziyaretinde Tesla sahiplerinin masalarında kendi kişisel Supercharger istasyonu görmek isteyebileceğini düşünmüş ve çalışmalara başlamış.

3D Modelleme yazılımlarıyla Supercharger istasyonunun modelini çıkartan Hansen 3D yazıcıyla  orijinaline tıpatıp benzeyen masaüstünde şık duracak bu sarj istasyonlarını geliştirmiş.


iPhone için Lightning, diğer cihazlar için Mikro-Usb ve Usb-C tipinde soketli versiyonlarını da bulunan bu ürünü dilerseniz hazır bir şekilde 99 Euro’ya sipariş verebiliyorsunuz ya da bütün parçaları ürünün web sitesinden indirip 3D yazıcıda çıktısını alıp kendiniz oluşturabiliyorsunuz.

tesla charger

tesla_masaustunde

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...