Çay Kahve İnsan’ın bu haftaki konuğu Evbana aradığınız evi ayağınıza getiriyor

Kapı kapı dolaşıp ev aramak devri teknolojinin getirdiği imkanlar sayesinde belki büyük ölçüde bitmiş olabilir fakat teknolojiyle beraber başka handikaplar da ortaya çıkıyor. Yüzlerce ilan arasından aradığınızı bulmaya çalışmak epey yorucu olabiliyor.

Bunun yanında aynı ilanı tekrar tekrar girmiş farklı emlakçılarla uğraşmak gibi bir ihtimal de var. İşte sizi bu sorunlardan kurtaracak bir yardımcı geliyor artık.


Çay Kahve İnsan’ın bu haftaki konuğu Evbana girişimi “Emlak arama, o seni arasın!” sloganıyla hizmeti ayağınıza getirmek istiyor.

Mayıs 2015’de hizmet vermeye başlayan Evbana pek çok girişim hikayesinde olduğu gibi yaşadığı sorunu herkese hitap edecek şekilde çözmek isteyen Semih TektenEnver Melih Sorkun ve Yiğit Özkavcı‘ın ev aradıkları sırada yaşadıkları sorunları ortadan kaldıracak bir çözüm arayışları neticesinde ortaya çıktı.

Nasıl Çalışıyor?

Sisteme kayıt olup önce nasıl bir emlak aradığınızı belirtip, genel hatlarıyla talebinizi oluşturuyorsunuz. Sonra “Talep Sihirbazı” ile talebinizi şekillendiriyorsunuz. Daha sonra Evbana danışmanları sizi arayıp talebinize uygun emlak önerilerinde bulunuyor. Ayrıca Evbana’nın sunduğu bölge bilgileri, rehberler, hesaplama araçları, kampanyalar gibi ektra araçlardan da yararlanabiliyorsunuz.

evbana_nasil_calisiyor

Sektördeki emlak danışmanları “talebe yönelik” ve “mülke yönelik” çalışmaktadırlar. Genelde mülke yönelik çalışan danışmanlar nedeniyle pek çok müşteri sıkıntılı süreçler geçirmiştir. Evbana.com bünyesindeki onaylı emlak danışmanları verdiklerin hizmetin kalitesini artırmak için özenle seçilmiş ve talebe yönelik çalışıp müşterisini mutlu etmeyi amaçlamaktadır.

 

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...