Çay Kahve İnsan’da bu hafta ortak yaşam ve çalışma alanı Habita var

Freelance çalışanlar, startuplar ve bütün girişimciler! Bir araya gelip çalışabileceğiniz, kiralayabileceğiniz ferah bir ortam sunan Habita sizleri bekliyor..

Girişimleri tanıtan girişim Çay Kahve İnsan kanalında bu hafta sayıları giderek artan “co-working space” (beraber çalışma alanı) ortamlarından Habita anlatılıyor.


Üç yıl önce çalıştıkları kurumsal firmalardan istifa edip bir girişim kurmak isteyen üç arkadaş (Burak Özyurt, Levent Öcal ve Serdar Taşyürek) kurumsal dünyanın tamamen zıddı olarak gördükleri ortak çalışma alanı fikrini çok beğenip içinde yer almak istediler.

habita-mekan

Büyümeye müsait bir mekan arayışına giren kurucular Maslak Sanayi Mahallesi’ndeki yüksek tavanlı, aydınlık eski bir atölye binasını gözlerine kestirerek insanların kendilerini hem çalışırken hem vakit geçirirken iyi hissedebilecekleri bir ortam haline getirdiler.

Habita’da bütçeye göre serbest masalar, sabit masalar veya kapalı ofisler kiralanabiliyor. Bunun dışında mekanın ortasında herkesin kullanabileceği bir etkinlik alanı mevcut. Bu alanda insanlar ilham verici hikayelerini anlatabiliyor, panel veya seminerler düzenlenebiliyor. Ayrıca toplantı salonları ve mutfak hizmeti de mevcut.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...