Çay Kahve İnsan bu hafta Others uygulamasına konuk oldu – video

Others! Ötekiler.. Hemen söyleyelim Lost dizisiyle hiç bir alakası yok. Girişimleri tanıtan girişim Çay Kahve İnsan YouTube kanalı bu hafta Others isimli bir girişime misafir oldu. İsmin nerden geldiğini videoya bırakarak kısaca girişimden bahsedelim. Kurucu ortaklardan Gizem Kaya‘nın yaptığı tanım işi gayet güzel açıklıyor:

“Beyaz yakalıların, startupların, ebeveynlerin ve bazen de öğrencilerin anlık geçici işlerini yeterli yetenekteki üniversite öğrencilerine yaptırabildikleri ve üniversite öğrencilerinin de kendilerine uygun görevleri yaparak para kazanabildikleri bir platform.”


Üniversitesite öğrencilerinin Facebook gruplarında çay kahve karşılığında küçük iş talepleri oluşturması fikrinden esinlenilerek ortaya çıkan bu girişim işi yapacak öğrencilerin çay kahve yerine gerçek bir ücret almalarını sağlıyor. Ayrıca işveren kitleyi üniversite içerisinde sınırlı tutmayarak daha fazla iş olanağı sunuyor.

others

Nasıl işliyor?

Sistem şu şekilde çalışıyor. İş yaptırmak isteyen kişi ya da firma işin tanımını, tarihini ve bütçesini girerek post oluşturuyor. Others uygulaması bunu üye öğrencilere sunuyor. Bu işi almak isteyen öğrenciler göreve başvuruyor. İş veren aralarında seçim yaparak işi veriyor.

Şimdilik web üzerinden çalışan sistemin iOS ve Android uygulamaları hazırlanıyor.

nasil-otherslarim

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...