Apple elektrikli otomobil projesi için tanıdık bir lider seçti

Apple elektrikli otomobil projesi “Project Titan” uzun zamandır biliniyor fakat bu projeyi kimin yöneteceği bilinmiyordu. Wall Street kaynaklarına göre Apple bu takıma önderlik etmesi için tanınmış yöneticilerden Bob Mansfield‘i seçmiş.

Bob 2013 yılında Apple”ı terk etmiş, fakat şirket mücadele edip onu geri almaya başarmıştı. Apple Watch bir bakıma Mansfield’in ürünüdür diyebiliriz. Şimdi artık Titan projesindeki tüm üst düzey yöneticiler kendisine rapor verecek.


Ne Apple ne de Mansfield bu konudaki dedikodulara yorum yapıyor. Söylenti doğru ise, bu hareket biraz özgüven verebilir. Mansfield’ı sadece Apple reklam videolarda teknik detayları verirken hatırlamış olabilirsiniz ama o aslında ilk iPad, iMac ve MacBook Air gibi şirketin en büyük ürünlerinde de donanım tarafındaki yöneticiydi.

Mansfield bir otomotiv uzmanı olmayabilir ama şirketin bütün donanım vizyonları gerçek haline getirme ustalığına sahip. Apple bu sefer tamamen bilmediği bir alana girdiği için Mansfield’ın bu yeteneğine çok ihtiyacı var.

Kaynak: Engadget

Edin Ramani

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Mezunu. Kosova Cumhuriyeti Vatandaşı. İngilizce, Türkçe, Almanca ve Boşnakça biliyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...