Google Maps arayüzü sadeleşti, ilgi çekici noktalar turunculaştı

Google iOS, Android ve tarayıcı üzerinde çalışan Google Maps uygulamasında yeni, temiz bir görünüm, biraz daha farklı bir renk paleti ve etrafınızdaki ilginç yerleri öne çıkaracak bir kaç değişiklik yaptı.

“İlgi çekici yerler” denen bu noktalar açık turuncu rengindeler ve haritada dolaştıkça kendiliğinden beliriyorlar.


Google’ın kendi blogunda pazartesi günü paylaşılan bilgiye göre bu bölgeler algoritmayla seçiliyor. Uygulama bu algoritma sayesinde otomatik olarak hangi bölgelerde restoranların, kafelerin ya da mağazaların yoğun oldugunu kendisi tespit edecek. Google yüksek yoğunlukta olan New York City gibi bazı şehirlerde en aktif bölgeleri göstermek için “insan dokunuşu” kullanılacağını açıkladı. Bu yeni özelliğin nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Google Maps Eski / Yeni

Maps görsellerindeki değişiklikler fazla göze batmıyor. Google, harita üzerindeki yol hatları gibi gereksiz elementleri kaldırdığını belirtti. Sokak isimlerinin ve ilgi çekici noktaların tipografisi geliştirildi. Yeni Maps’te daha az sokak adı gösteriliyor, bazılarımız için bu bir “iyileştirme” olmayabilir.

Son olarak, Google Maps uygulamasının renk paleti de güncelledi. Bunun sayesinde insan yapımı ve doğal öğeleri birbirinden ayırmak daha kolay hale geldi. Ayrıca bu yeni palet hastaneler, okullar gibi ilgi noktalarını belirlemeyi kolaylaştırdı.

google maps new palet

Kaynak: Mashable

Fehim Tabak

PHP Developer

Bunlar da hoşunuza gidebilir...