Android Nougat son halini alıyor

Bildiğiniz gibi Android Nougat yakın bir zamanda piyasa çıkmaya hazır hale gelecek. Nougat’ın geliştiriciler için son önizleme sürümü Android Developers‘da sunuldu. Bu seviyede daha önce tespit edilen bir çok hatanın düzeltildiğini söyleyebiliriz ancak buna rağmen bunun hala teknik bir sürüm olduğunu ve kararlı bir işletim sisteminin garanti edilmediğini göz önünde tutmamız gerekiyor. Piyasaya verilen bu sürüm içerisinde Nexus dışındaki telefonlar için dahi sistem imajı bulunuyor.

Henüz kararlı sürüm için -bu yaz sonu ifadesi dışında- bir tarih verilmiş değil.  Ancak eğer bu sürümü indirdiyseniz ve çeşitli sorularınız varsa bunları reddit üzerinden AMA (Ask Me Anything) servisiyle yarın saat 15:00 – 17:00 arasında Android geliştiricilerine yöneltebilirsiniz.


Kedi fanları Android Nougat’a çok farklı bir sebepten daha bağlanabilir. Android Niko isimli kedi yakalama oyunu Nougat’da gizli olarak yerleştirilmiş. Oyuna erişmek için Phandroid‘deki adımları izleyebilirsiniz.

Uğur Soğukpınar

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde devam eden Uğur Soğukpınar aynı zamanda yazılım geliştirici olarak UBIT AŞ’de görev yapıyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...