30. Haftanın başlıkları

İzmirli firma KOSGEB desteğiyle yerli ekskavatör üretti

2014 Yılında Ege Üniversitesi Teknokent’inde kurulan Smart İş Makineleri San. Tic. AŞ.KOSGEB desteği ile ilk yerli midi ekskavatörümüzü üretti.

Verizon 4.8 milyar dolara Yahoo’yu ucuza kapattı

1995’de kurulan arama motoru Yahoo 21 yıl aradan sonra piyasa değeri 38 milyar dolar civarında olmasına rağmen Verizon tarafından 4.8 milyar dolar gibi oldukça düşük bir rakama satın alındı.


yahoo 4.8 milyar dolara satıldı

Apple elektrikli otomobil projesi için tanıdık bir lider seçti

Apple elektrikli otomobil projesi “Project Titan” uzun zamandır biliniyor fakat bu projeyi kimin yöneteceği bilinmiyordu. Wall Street kaynaklarına göre Apple bu takıma önderlik etmesi için tanınmış yöneticilerden Bob Mansfield‘i seçmiş.

Google Play Store’a aile paylaşımı özelliği geldi

Google Play Store için bir süredir dolaşan “aile paylaşımı” özelliği bugün yapılan duyuru ile resmi olarak paylaşıldı. Bu yeni düzenleme sayesinde Play Store üzerinden satın alınan uygulamalar, filmler, tv dizileri ve kitaplar artık 6 kişiye kadar aile üyelerine paylaşılabilecek.

Apple 1 milyarıncı iPhone’u sattı

Apple‘ın amiral gemisi iPhone söz konusu olduğunda ortada mutlaka büyük rakamlar dolaşır. Geçtiğimiz son çeyrekte firmanın telefon satışları düşmüş olsa da bu durum Apple’ın 1 milyarıncı iPhone‘u satmasını durduramadı.

Microsoft 2,850 çalışanını daha işten çıkarıyor

Microsoft Mayıs ayında açıkladığı 1850 kişilik işten çıkarma listesine 2850 çalışanı daha eklediğini duyurdu. Böylelikle son iki yılda bütün çalışan gücünün %10’dan fazlasıyla yollarını ayırmış oldu.

tarhan telli custom chopper

Motosiklet üreten yerli firmamız var ama haberimiz yok: TT Custom Choppers

TT Motor AŞ 2005 yılında kurulmuş %100 yerli bir Türk firması. Her biri birbirinden özel, el yapımı, Avrupa Uygunluk Belgesi sahibi olabilmek için zorlu testlerden başarıyla geçmiş tamamen yerli motosiklet üretimi yapıyor. Bu motorlar tanınmış Hollywood yıldızları, zengin yabancı işadamları gibi alıcılara en düşüğü 35 bin Euro, en yükseği 100 bin Euro olan çeşitli fiyatlarla satılıyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...