Twitter’da başkaları görmeyecek şekilde tweetleri Yer İşaretleri’ne kaydedebilirsiniz

Birleşmiş Milletler’in raporuna göre dünya nüfusunun üçte birinden fazlası interneti hiç kullanmamış. Muhtemelen bunun için daha mutlular. Kurumsal kapitalizmin pençeli canavarı tarafından ekranlara zincirlenen geri kalan bizler için Twitter’da istediğimiz tweetlerin başkaları görmeyecek şekilde nasıl kaydedilebileceği aşağıda açıklanmıştır.

2018’de tanıtılan Twitter’ın “Yer İşaretleri” özelliği, kullanıcıların daha sonra tekrar bakmak isteyebileceği tweetleri kaydetmelerini sağlıyor. Beğeni (like) veya re-tweet’ten farklı olarak yer imlerine eklediğiniz tweet listeniz başkaları tarafından görülemiyor. Bilhassa meşhurlar sosyal medyada başkaları da görür mü diye düşünmeden “ilginç” tweetleri beğendiklerinde başlarını derde sokabiliyorlar. Yer imi özelliği bu nedenle oldukça kullanışlı duruyor.


Bir tweeti nasıl yer imlerine kaydedebiliriz:

  • Twitter’ı açın
  • İşaretlemek istediğiniz tweete gidin. Kendi tweetiniz ya da bir başkasının tweeti olabilir.
  • Tweetin sağ alt köşesindeki paylaş simgesine tıklayın (veya dokunun). Bu bir menü açacaktır.
  • Bu menüden tweeti yer imlerine kaydetmek için “Yer İşaretleri” seçeneğini işaretleyin.

İşaretlediğiniz tweetleri daha sonra görebilmek için ekranın solundaki menüden “Yer İşaretleri”ni seçmeniz yeterli. Eğer mobil kullanıcısı iseniz bu menüyü açmak için profil simgenize dokunun.

Zihinsel sağlığınızı artırmak için sizi mutlu eden bir tweet gördüğünüzde Yer İşaretlerini kullanmayı deneyin. Twitter akışınız ruhunuzu emen haberlerle dolup taştığında rahatlamak için küçük bir tweet koleksiyonuna sahip olursunuz.

Bu yazı “How to bookmark tweets on Twitter” başlıklı bu makaleden tercüme edilmiştir.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...