Toplam 70 bin TL ödüllü Kod Ödülleri Eğitim Oyunu yarışması sizi bekliyor

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen Kod Ödülleri Eğitim Oyunu Geliştirme Yarışması katılımcılarını bekliyor. Toplamda 70 bin TL ödül verilecek olan bu yarışmaya ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerine yönelik, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde öğrenmeye katkı sağlayacak dijital oyun geliştiren veya dijital oyun fikri olan herkes katılabilecek.

30 Kasım 2017’ye kadar başvuruların yapılabileceği yarışmanın amacı bilişim teknolojilerinin öğrencilerin öğrenmesine katkısını artıracak veya destekleyecek oyun temelli sürdürülebilir programlar geliştirilmesi olarak özetlenebilir.


Yarışmaya katılabilmek için programcı olmak gerekmiyor. Yarışma kapsamında bir projesi olan da katılabiliyor. Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın da aralarında olduğu jüri üyeleri oyun ve fikirleri ayrı ayrı değerlendirecek. Oyun kategorisinde birinciye 35 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye 10 bin TL ödül verilecek. Oyun fikri kategorisinde ise birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL ve üçüncüye 2 bin TL verilecek. Bunların dışında bazı sponsor ödülleri de olacak.

 

    BT Magazin

    BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

    Bunlar da hoşunuza gidebilir...