Android Auto ile Apple CarPlay mücadelesi

Ülkemizde ithalatçı firmaların pek önemsememesi nedeniyle henüz yeteri kadar yaygınlaşmasa da yurt dışında daha aktif kullanılan Android Auto ve Apple CarPlay araç kullanıcıları için daha güvenli bir iletişim deneyimi sunuyor.

Akıllı telefonu araç bilgisayarıyla entegre bir şekilde kullanmaya imkan sağlayan bu iki teknoloji için Android ve Apple’ın yetenekleri arasında farklılıklar bulunuyor. Tasarım konusunda Apple ne kadar iyi olsa da araç içerisinde en çok başvuracağımız harita ve navigasyon konusunda hala rakibinden geride duruyor.


İki YouTuber’in yaptıkları detaylı testte ürünlerin arasındaki fark bariz bir şekilde görülüyor. Android Auto sesli komutları doğru bir şekilde algıladığı gibi haritada da doğru yere navigasyon sunarken Apple ısrarla aynı adresi çok daha uzak bir yerde arayarak bulamıyor. Kullanıcının adresi daha fazla detaylandırması gerekiyor.

Öte yandan “Jakup” (Yakub) gibi Amerikan İngilizcesinde alışılmış olan “Jacob” kelimesinden farklı bir isim telaffuz edildiğinde bile Google’ın ürünü başarılı olurken Apple ısrarla bunu da anlayamıyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...