Apple iOS 10.3 ile birlikte macOS, watchOS ve tvOS da güncellendi

Apple bugün iPhone, iPod ve iPad için iOS 10.3 sürümü ile birlikte MacOS (10.12.4), watchOS (3.2) ve tvOS (10.2) güncellemelerini de yayınladı.

Son iOS sürümünde Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPod’ları bulmayı sağlayan özelliğin yanısıra, araç çağırmada zamanlama fonksiyonu göze çarpıyor. Ayrıca CarPlay’de sunulan iyileştirmeler, yeni Apple Dosya Sistemi, faturaları ödeme, ödemelerin durumunu kontrol etme gibi gelişmiş Siri özellikleri de mevcut.


Görünüm olarak uygulamaların ikonları konusunda bir değişiklik bulunuyor. Artık programcılar kullanıcılara birden fazla uygulama ikonu seçeneği sunabilecek. Kullanıcı beğendiği ikonu uygulama için seçebilecek.

iOS 10.3’le gelen bir diğer özellik de otomobil üreticilerini ilgilendiriyor. Artık araç uygulamalarında arabanın yakıt seviyesini ve kilit durumunu denetleme, ışıkları yakma ve kornayı etkinleştirme gibi destekler de yeni sürümde sağlanıyor olacak.

MacOS da güncellendi

Bugün MacOS’da 10.2.4 versiyonuyla güncellendi. Son sürümde uzun süredir beklenen “Night Shift” özelliği bulunuyor. iOS’da uzun süredir aşina olduğumuz bu özellik sayesinde akşam saatlerinde bilgisayar kullanırken ekran parlaklığı ve renkler uykuyu kaçırmayacak şekilde düzenleniyor.

WatchOS ve tvOS

WatchOS 3.2’nin en belirgin özelliği “tiyatro modu”. Cihaz bu moddayken elinizi kaldırdığınızda bile ekran açılmıyor. Ekranı görmek için dokunmanız gerekiyor. Bu moddayken bildirimler gelmeye devam ediyor ancak sadece göremiyorsunuz.

tvOS’un son sürümüyle birlikte dördüncü nesil Apple TV’te uygulamalar arasında gezinmek artık daha da kolaylaşıyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...