Telegram’dan dünyaya Telegraph

Mesajlaşma platformu Telegram herhangi bir kayıt gerektirmeden online yazı paylaşmayı sağlayan yeni projesi Telegraph‘ı duyurdu.

Gelmiş geçmiş en sade blog platformu olan Telegraph’ı kullanmak için telegra.ph adresine girmeniz yeterli. Herhangi bir giriş sayfası dahi bulunmuyor. Doğrudan karşınıza yazı yazabileceğiniz beyaz bir ekran çıkıyor. Yazının başlığı, yazar ismi ve metni girdiğinizde “Publish / Yayınla” butonuna basar basmaz işlem tamamlanıyor.


Sade giriş formunda form alanlarının çerçevesi dahi bulunmuyor. Yazıya fotoğraf, link, kalın, italik gibi stiller eklemek mümkün. Ayrıca YouTube ve Vimeo videoları da eklenebiliyor.

Yazıyı yayınladığınızda başlığınızla ilgili bir url oluşturuluyor ve kayıt bu adreste tutuluyor. Daha sonra yazıyı güncellemek istediğinizde o tarayıcıda o oturum açık kaldığı müddetçe -yani tarayıcınızı tamamen kapatmadıysanız- adresi girerek yazınıza ulaşabiliyor ve sağ üst köşedeki Edit butonuna tıklayarak güncelleyebiliyorsunuz.

Herhangi bir kayıt işlemi gerektirmemesi elbette hızlıca paylaşım yapabilmek için güzel bir yol ancak dezavantajları da yok değil. Yazar ismi kısmına istediğiniz birini yazarak sanki yazı ona aitmiş gibi bir izlenim vermek mümkün.

BT Magazin olarak Telegra.ph üzerinde hazırladığımız örnek yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...