Snapchat arkadaşlarınızla birlikte oluşturabileceğiniz özel hikayeleri başlattı

Snapchat’in yeni özelliği sayesinde kullanıcılar arkadaşlarıyla birlikte özel hikayeler oluşturabilecek. Bu özellik ayrıca bir etkinliğe veya yere dayalı ortak hikayeler oluşturmaya da imkan tanıyor.

Instagram geçtiğimiz günlerde Snapchat’den ne hikmetse bugüne kadar aşırmadığı son özelliği olan yüz filtrelerini de almış, muradına ermişti. Fakat bu gelişmeler Snapchat’i pes ettirmişe benzemiyor. En popüler özellikleri tek tek kopyalanan Snapchat kitlesini elinde tutmak için mevcut özelliklerini güncelleyerek daha farklı bir deneyim sunmaya çalışıyor.


Snapchat’te özel hikaye oluşturduğunuzda, arkadaşlarınızı katkıda bulunanlar olarak ekleyebiliyorsunuz. Böylece bu arkadaşlarınız yeni snap’ler oluşturarak hikayenizi geliştirebiliyorlar. Ayrıca eğer hikayeyi belirli bir coğrafi konuma veya bir etkinliğe bağlı olarak oluşturduysanız diğer kullanıcıların paylaşımlarınızı görebilmeleri için aynı yerde bulunmaları gerekiyor.

Yeni özellik gezi, doğum günü partisi veya ismini Türkçe’ye nasıl çevireceğimizi bilemediğimiz Baby Shower etkinlikleri için ideal görünüyor. Özelleştirilmiş hikayelerde 24 saat içerisinde kimse katkıda bulunmadığı takdirde otomatik olarak kayboluyor.

Bakalım Facebook’un dev teknik ekibinin radarı Snapchat’in bu özelliğini ne zaman kopyalayacak.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...