Smove hem telefonunuzu sabit tutsun hem de sarj etsin – video

Bir grup insansız hava aracı geliştiricileri ve gimbal mühendislerinin bir araya gelip geliştirdikleri SMOVE hem iOS ve Android telefonlar için tasarlanmış bir görüntü sabitleyici.

Zor şartlar altında sabit bir görüntü elde etmeye imkan sağlayan cihazın uygulaması sayesinde yüz takip etme, panorama fotoğrafı çekme gibi gelişmiş özelliklere de sahip.


Sistem telefonu sürekli sabit tutmaya çalışıyor. Elinizi sağa sola çevirseniz de telefon açısı hiç değişmiyor. Ayrıca “Auto Face Follow” moduyla otomatik olarak algıladığı yüzün hareketine göre dönebiliyor.

Bütünleşik bir bataryası bulunan ürün bir yandan da telefonunuzu sarj ediyor. Gerçi bu özellik için hem iyi hem kötü diyebiliriz. Sonuçta cihazın kendisi de şarja ihtiyaç duyuyor. Telefonu şarj edeceğim diye kendi performansından ödün veriyorsa bu tercih edilmeyebilir. Öte yandan video çekimi sırasında aşırı enerji tüketen telefonun sarj ediliyor olması da iyi bir fikir olarak duruyor.

Indiegogo‘da fon toplamaya devam eden projenin kampanyasının bitmesine bir ay var ancak çoktan %106 başarı sağlamış durumda. 129 Dolar fiyatı olan ürün Aralık ayından itibaren dağıtılabilecek.

Kaynak: TechCrunch

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...