Sanal başlıkla gerçek tişört hazırlamak için: Thread Studio – video

Online e-ticaret sitesi platformu Shopify sanal başlıklar için oluşturduğu Thread Studio yazılımıyla bilgisayar destekli tişört tasarımında daha gerçekçi bir deneyim sunuyor.

Şimdilik sadece HTC Vive’da kullanılabilen yazılım yakında Oculus Rift desteğine de kavuşacak.


Thread Studio tişört tasarımında yeni ve interaktif bir yöntem sunuyor. Başlığı kullandığınızda kendinizi sanal bir stüdyonun içerisinde buluyorsunuz. Hazırladığınız grafik çalışmaları bu sanal stüdyoya aktarabiliyorsunuz. Stüdyoda bulunan sanal mankenin üzerindeki tişörtün rengini, biçimini değiştirebiliyor ve hazırladığınız grafiği tişörtün istediğiniz noktasına yerleştirip 3d olarak nasıl durduğunu görebiliyorsunuz.

Sanal mankeni önceden hazırlanmış koşma, uzanma, yürüme gibi çeşitli pozlara ayarlayabileceğiniz gibi eklem yerlerinden hareket ettirerek dilediğiniz pozu manuel olarak da verdirebiliyorsunuz. Güneş gözlüğü, şapka gibi aksesuarları manken üzerinde kullanabiliyorsunuz. Bu pozları fotoğraf haline de getirmek mümkün.

thread studio

Tişört tasarımı hazır olduğunda uygulama Printful isimli servis sağlayıcıya uygun bir şekilde dosya oluşturuyor. Bu dosya ile tişörtün baskısını sipariş verebiliyorsunuz.

Uygulama Steam platformundan ücretsiz indirilebiliyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...