Xiaomi’nin 4K Android TV Box ürünü Mi Box Amerika’da piyasaya sürüldü

Android TV’yi hatırladınız mı? Google’ın TV işletim sistemi henüz minik Chromecast cihazları kadar başarılı olamadı ancak bu durum Xiaomi’yi durdurmadı. Şirketin 4K destekli Android TV ürünü Mi Box Amerika’da satışa sunulmaya başladı.

Mi Box ilk olarak Google I/O 2016 etkinliğinde duyulmuştu. 69 Dolarlık fiyatıyla piyasada 4K HDR streaming yapabilen en uygun Google Cast cihazı olduğunu belirtelim. Karşılaştırma için 200 dolarlık Nvidia Shield göz önüne alınabilir. Ayrıca dedikodulara göre Chromecast 4K da Mi Box ile aynı fiyata satılacak ancak daha az özellik sunacak.


Chromecast cihazıyla aralarındaki en büyük fark; Chromecast akıllı telefon ya da bilgisayar olmaksızın çalışamıyor. Cihazı çalıştırıp kanepeye geçip bir şeyler izlemek mümkün değil. Dolayısıyla teknoloji merakı az olan eş dost için televizyonunuzda yeni içerikleri bulmak oldukça zorlaşıyor.

Öte yandan Android TV Chromecast’ın yapabildiği herşeyi yapmanın dışında sesle kumanda edilebilen bir uzaktan kumanda ve telefonunuz olmadan içerik seçebileceğiniz tam teşekküllü bir TV işletim sistemi sunuyor.

xiaomi-android-tv-4k-mi-box

Mi Box’un teknik özellikleri sistemin muntazam çalışması için yeterli. Cihaz 2 GB bellek, 8 GB disk alanı, ARM Cortex-A53 işlemci ve Mali 450 grafik işlemcisi içeriyor.

Mi Box Mi.com üzerinden satın alınabiliyor.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...