Renault’da Fabrika Çıkışı 2. El Dönemi Başlıyor

İkinci el otomobil pazarı yeni bir boyuta geçmeye hazırlanıyor. Daha önce kurumsal ikinci el firmalarının başlattığı yenilenmiş araç pazarına otomobil fabrikaları da katılıyor. Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu’nun Hürriyete yaptığı açıklamada Bursa’daki Renault fabrikasında 6 yaşına kadar olan araçları yenileyeceklerini belirtti. Uygulama daha sonra 10 yaşa kadar olan araçları da kapsayacak şekilde genişletilecek.

Fabrika çıkışı 2. el otomobil uygulaması Fransa ve İspanya’da “Refactory” ismiyle uygulanan bir yöntem. 2023 itibariyle ülkemizde de başlayacak olan uygulamaya diğer otomobil fabrikalarının da iştirak etmesi bekleniyor.


Araçlar motor dahil yenilenebilecek

Bursa’daki Oyak fabrikasında yapılacak işlemlerde araçların motorları dahil her şeyiyle yenilenebilecek. Ayrıca 2 yıl garanti sunulacak.

Yenileme süreci nasıl işliyor?

Renault yenileme işlemini ilk olarak Fransa’da Micra ve Zoe’yi ürettiği Flins fabrikasında devreye almıştı. 800 çalışanını bu işe ayıran firma Renault dışında Peugeot, Dacia ve Toyota araçlarına yenileme yapabiliyor. Kullanıcılar kendi araçlarını getirip yeniletebildiği gibi yenilenmiş araçlardan da satın alabiliyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...