Ofis Çalışanlarının Elinden Düşürmediği 4 Ofis Malzemesi

Eğer bir ofiste çalışıyorsanız hayatınızın büyük bölümü bu alanda geçiyor demektir. Bazı ofis malzemeleri herkes için sıradan olurken sizin için bambaşka bir anlam taşıyor olabilir. Hatta bu malzemeleri elinden düşürmeyen ve adeta dostluk kuran ofis çalışanları dahi var. Peki, ofis çalışanlarının ellerinden düşürmediği ofis malzemelerini sıralarsak, ortaya nasıl bir liste çıkar, merak ettiniz mi?

1- Rengarenk Post-itler

Genellikle çalışma masalarının kıyısında köşesinde bulundurulan, çoğu zaman kalemliğe sıkıştırılan post-itler bazı ofis çalışanlarının en yakın dostudur. Bu kişilerin çalışma masasında aradığınız her renkte post-iti bulabilirsiniz. Hatta ajandalarının arka kapağına iliştirilmiş ya da monitörlerine sıralanmış şekilde de renkli not kağıtlarını görmek mümkün. Ellerinden düşürmedikleri post-itleri gün içerisinde defalarca kullanırlar.


2- Fotokopi Kağıtları

Bazı ofis çalışanları ise fotokopi kağıdı olmadan güne asla konsantre olamaz. Genellikle stajyerlik döneminde sıklıkla fotokopi çeken bu kişiler bir ofis çalışanı olduklarında kağıtlarla aralarındaki bağı korur. Zira gün içerisinde sıklıkla çıktı alan ya da fotokopi çeken bu kişileri ellerinde sürekli A4 kağıtla görebilirsiniz. Ellerinden düşürmedikleri fotokopi kağıdının kalitesinden de çok iyi anlarlar.

3- USB Bellek

Aslında her ofis çalışanının mutlaka USB belleği olur. Eve iş götürmek, evde yapılan çalışmaları işe taşımak amaçlı kullanılan USB beller kimileri için de iş hayatının en kadim dostu olabiliyor. Bu kişiler genellikle en ilginç USB bellek tasarımlarını ne yapar ne eder bulur ve kullanır. Sürekli olarak kullandıkları USB belleği değiştirirler çünkü yeni bir tasarım gördüklerinde dayanamayıp hemen satın alabilirler. Gün içerisinde ellerinde gezdirmeyi, onsuz güne başlamıyor olmaları da bir diğer özellikleridir.

4- Şeffaf Dosya

Her ofiste bulunan şeffaf dosyalar da ofis çalışanlarının ellerinden düşürmediği malzemeler arasında yer alıyor. bazı ofis çalışanları şeffaf dosya olmadan evrakları asla kullanmıyor. Aldıkları her çıktıyı ya da çektikleri her fotokopiyi önce şeffaf dosyaya koyan bu kişileri çekmecelerinde geniş bir dosya stoku olmasından tanıyabilirsiniz. Önlerine dosyalanmamış bir evrak gelmesinden de hiç haz etmezler. Neredeyse müsveddeleri dahi önce şeffaf dosyaya koyabilirler.

Tüm ofis kırtasiye malzemeleri ihtiyaçlarınızı www.avansas.com sitesinden avantajlı fiyatlarla karşılayabilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...