Garanti Bankası iGaranti uygulamasını çöpe atıp 18-25 yaş sınırı olan GarantiOne’yi duyurdu

Garanti Bankası uzun zamandır yayında olan iGaranti uygulamasını 18-25 yaş sınırının olduğu GarantiOne olarak değiştirdi.

iGaranti uygulaması miktarı ne kadar yüksek olursa olsun herhangi bir EFT ya da havale işleminden ücret almamak gibi diğer bankaların kolay kolay kabullenemeyeceği bir özelliğe sahipti. Ayrıca “Garanti Sosyal Ağ” özelliği sayesinde para alışverişinde bulunduğunuz kontaklarınızı uygulama içerisinde bir arkadaş listesi şeklinde tutmak mümkündü. Her yaştan kullanıcılara sahip olan uygulamanın kaldırılıp sadece 18-25 yaş aralığı için özelleştirilmiş bir hale dönüştürülmesine sosyal medyadan tepkiler gelmeye başladı.


Mevcut iGaranti kullanıcıları GarantiOne’a giriş yapabiliyor ancak uygulama açıldığında eğer 18-25 yaş aralığında değilse 3 Ocak 2017‘ye kadar kullanabileceğini, sonrasında bankanın standart uygulaması olan Garanti Cep’i kullanmaları gerektiğine dair bir mesaj görüntüleniyor.

Uzun lafın kısası pek çok kullanıcı telefonuna indirdiği ve faal olarak kullandığı bu banka uygulamasını işe yaramadığı için silmek zorunda kalacak. Bir mobil uygulamayı yazıp kullanıcıların beğenmesini sağlamak ve sonra bu uygulamayı kullanılamayacak hale getirmek bu ekosistemin doğasına oldukça ters. Garanti Bankası yöneticilerinin bu duruma ne kadar vakıf oldukları konusunda şüphelenmemek işten değil.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...