Monster Workstation Çözümleriyle Projelerinizi Hızla Tamamlayın

Belirli özel amaçlar için tasarlanan ve bu amaçlara uygun donanım bulunduran bilgisayarlar, “Workstation nedir?” sorusuna yanıt veriyor. 3B tasarım, istatistik, render ve benzeri işlemlerde görev alacak özel işlemci ve ekran kartlarını bulunduran workstation (iş istasyonu) çözümleri, geleneksel bilgisayarlardan farklı olarak ilgili işlemlerin, çok daha pratik şekilde ve kısa sürede tamamlanmasını mümkün kılıyor. Profesyoneller, genellikle masaüstü bilgisayar formundaki workstation PC modelleri ile çalışmalarını sürdürse de teknolojinin geldiği nokta sayesinde artık taşınabilir bilgisayar boyutlarında da iş istasyonları üretiliyor. Büyük ağabeylerinden teknik açıdan geride kalmamakla birlikte mobilitenin sunduğu konforu profesyonellerle buluşturan bilgisayarlar, projelerini dilediği yerde sürdürmek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Taşınabilir yapıdaki workstation fiyatları, genellikle masaüstü bilgisayar formunda olan iş istasyonlarından daha erişilebilir aralıklarda bulunuyor.

Workstation Notebook Modelleri ile Seyahatlerinizde de Dilediğiniz Gibi Çalışın


CAD/CAM uygulamalarıyla, mühendislik yazılımlarıyla ya da simülasyon ve animasyon gibi projelerle uğraşıyorsanız birden fazla bilgisayarda çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekebiliyor. Zira gerçekleştirdiğiniz seyahatlerde, ana bilgisayarınızdan uzak kalma ihtimali ortaya çıkıyor ve projelerinizin üzerinde çalışamadığınız her an, sizin için kayıp anlamına gelebiliyor. Özellikle belirli bir zamanda tamamlamanız ve sonuçlarını raporlamanız gereken işleriniz varsa yanınızda taşıyabileceğiniz, oldukça güçlü workstation modelleri, ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor.

Kullandığınız özel uygulamalarla tam uyumlu donanımlara sahip modeller, sunucu sınıfı işlemci (CPU) ve iş istasyonu sınıfı grafik işlemcilerle (GPU) donatılıyor. Performans odaklı donanım bileşenleri, çalışmalarınızı hedeflediğiniz şekilde sürdürebilmenize ve gerekli çıktıları alarak dijital içerik üretim sürecine, planladığınız şekilde devam edebilmenize olanak tanıyor. Yalnızca işlemci ve grafik birimiyle değil yüksek kapasiteli sistem belleği (RAM) ve SSD formundaki depolama birimleriyle de öne çıkan workstation dizüstü bilgisayarlar, tasarımcıların hayatını kolaylaştıran çevre birimlerini de beraberinde getiriyor. Yüksek çözünürlüklü ekranlar, arka aydınlatmalı klavyeler, laptop güvenliğini maksimize eden parmak izi okuyucular, ilgili çözümlerde yer alıyor.

Workstation Laptop Çözümleri Gerçek Zamanlı Işın İzleme Teknolojileriyle Daha Güçlü

Gamer’ların karşılarında saatler geçirdikleri oyunların geliştirilmesini sağlayan oyun motorlarından bazıları, sinema ve televizyon çalışmalarında da değerlendiriliyor. Sanal üretim araç setlerini beraberinde getiren motorlar, fotorealistik ışın izleme (ray tracing) işlemlerinin gerçek zamanlı olarak görülebilmesini ve özellikle sinematografi ile ilgilenen profesyonellerin istedikleri sahneleri, kusursuzca elde edebilmelerini sağlıyor.

En yeni teknolojik imkânlarla donatılan taşınabilir formdaki workstation modellerinde, ray tracing odaklı çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz ekran kartları bulunuyor. Sıradan ekran kartlarının altından kalkamayacağı yükleri ve hesaplamaları sorunsuz şekilde tamamlayan workstation çeşitleri, dış mekân çekimlerinde ya da özel tasarımlı alanlarda, görüntüleri hayal ettiğiniz şekilde değiştirebilmenize ve kurguladığınız sahneleri dijital ortama anında aktarabilmenize yardım ediyor. İşlemci ile ekran kartının iş birliği sayesinde oyun motorlarının sunduğu parçacık ve fizik etkileşimleri gibi pek çok unsurdan yararlanabilmeniz mümkün oluyor. “Taşınabilir” sıfatının hakkını veren boyutlara ve ağırlıklara sahip modeller, etkin soğutma mekanizmalarıyla donanım bileşenlerinin serin çalışmasını sağlarken üzerlerinde bulunan yüksek kapasiteli bataryalar, taşınabilir iş istasyonunuzu prize bağlamadan da saatlerce kesintisiz kullanabilmenize imkân tanıyor.

Geliştirdiği oyuncu bilgisayarları ve ekipmanlarıyla olduğu kadar iş istasyonlarıyla da adından söz ettiren Monster, Markut serisi workstation modelleriyle profesyonel iş yaşantınızdaki en çözüm ortağınız hâline geliyor. Intel’in Xeon serisi işlemcileri ve NVIDIA’nın Quadro RTX serisi ekran kartlarıyla güçlendirilen modellerde, ECC RAM’ler ve yüksek kapasiteli SSD’ler kullanılıyor. %100 sRGB destekli 144 Hz tazeleme hızına sahip Full HD çözünürlüklü ekranlar ve arka aydınlatmalı klavyelerle gelen bilgisayarlarda yeni nesil bağlantı noktaları, güvenlik çözümleri ve iş hayatınızı konforlu kılacak ekstralar bulunuyor. Eğer size çalışmalarınızı istediğiniz yerde sürdürmeyi amaçlıyor, güçlü taşınabilir workstation modellerine yatırım yapmak istiyorsanız Markut serisi Monster notebook’lar sizleri bekliyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...