Kadir Deniz’den YouTube’da yerli yapım Kara Şimşek nostaljisi

80’li ve 90’lı yılların sevilen Amerikan dizisi Kara Şimşek, nam-ı diğer; konuşan araba KITT yurdumuz insanının unutamadığı yapımlardan biri olarak efsanesini sürdürüyor. Orijinal jenerik müziği ve tarayıcılarının çıkardığı sesi hafızalara kazınmış olan arabanın gerçek dünyada pek çok kopyası bulunuyor. Bu nostalji kervanına bir de sanal bir kopya eklendi.

3D grafik modelleyicisi Kadir Deniz, efsane dizinin oldukça profesyonel bir örneğini küçük bölümler halinde hazırlayıp YouTube’da yayınlamaya başladı. Henüz 3 aydır yayında olan bölümler şimdiden toplamda 600 binden fazla ziyaretçi tarafından izlendi.


Gerçekçi grafiklerle hazırlanan bölümlerde KITT’in kötü ikizi KARR’da yer alıyor. Arabaların ve çevre detaylarının oldukça titiz hazırlandığı yapımın tek zayıf noktası Kara Şimşek’in sürücüsü Michael Knight yani David Hasselhoff.

3-4 Dakikalık bölümlerden oluşan mini YouTube dizisinin son bölümünde KITT kadar meşhur olmasa da yine oldukça beğeniyle izlenen benzer başka bir dizinin karakterine de yer verilmiş: Hava Kurdu (Airwolf).

Kadir Deniz’in çalışmaları arasında Şubat ayında haberini yaptığımız KKTC’nin yerli ve milli otomobili GÜNSEL de yer alıyor.

3D olarak hazırlanmış mini Kara Şimşek bölümlerini buradan izleyebilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...