iPhone 7 ve Google Pixel sarj yarışında Samsung S7 Edge’ye yenildi

Popüler YouTuber SuperSafTV‘nin yayınladığı bir videoda Samsung Galaxy S7 Edge, Google Pixel XL ve Apple iPhone 7 Plus telefonları karşılaştırıldı. Hangi telefonun daha hızlı şarj olduğunu ortaya koyan bu testte maalesef Apple iPhone 7 Plus sürpriz bir şekilde çok büyük bir farkla üçüncü oldu.

Testte herhangi bir dezavantaj oluşmaması için her cihaz uçuş moduna alınarak kendi orijinal şarj aletiyle dolduruldu. Böylece Wi-Fi ve Bluetooth gibi şarj tüketen faktörler engellendi. Her cihaz %1 şarj seviyesindeyken enerji verilmeye başlandı.


sarj_yarisi_1

İlk yarım saatlik şarjdan sonra S7 Edge %46’lık bir seviyeye ulaşmış durumdaydı. Google Pixel %24, iPhone 7 Plus ise %18 seviyedeydi. Testin sonucunda bu sıralama hiç değişmedi. Bir buçuk saatin sonunda S7 %100 doluluğa ulaşarak birinci oldu. Google Pixel iki saatte tam dolu hale gelirken iPhone 7 Plus tam üç buçuk saat sonra ancak dolabildi.

sarj_yarisi_2

İşin ilginç tarafı telefonlar arasında en büyük pile sahip olan S7 birinci geldi. S7 3600 mAh bataryaya sahip, Pixel 3450 mAh, iPhone ise 2900 mAh.

YouTuber’ın da videoda değindiği gibi iPhone 7 hariç diğer iki telefonda hızlı şarj özelliği mevcut. Ayrıca iPhone 7 ile gelen şarj cihazı iPad ile gelen kadar kuvvetli değil. Bu test iPad şarj cihazı ile yapılsaydı muhtemelen sonuç daha farklı olacaktı.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...