Yeni iPhone 7 Eylül’de açıklanacak

iPhone 7 için daha önce sızdırıldığını bildirdiğimiz tarih Apple tarafından da doğrulandı. San Francisco’daki Graham Civic Auditorium binasında 7 Eylül‘de Türkiye saatiyle 20:00‘da gerçekleştirilecek etkinlikte yeni iPhone modelleri tanıtılacak.

Etkinlikte yeni Apple Watch ürünlerine de değinilebilir. Ancak MacBook’larla ilgili bir açıklama olmayacağı kanaati hakim.


Steve Jobs’dan sonra yeni iPhone modelleri piyasa çıkmadan evvel en ince ayrıntısına kadar sızdırılabildiği için neredeyse hiç bir sürprizi kalmıyor. Buna rağmen Apple’ın etkinliği büyük bir heyecanla takip edilecektir.

iPhone 7 ile gelen özellikler

Yeni iPhone’un 5.5 inçlik modelinin çift kameralı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Artık iPhone’larda 3.5 mm kulaklık girişini göremeyebiliriz. USB-C için ise henüz erken deniyor. Yeni iPhone’larda da Lightning bağlantısı olacak. Kulaklıklar bu port üzerinden telefona bağlanacak.

12 Ağustos’da yayınlanan aşağıdaki video aslında bütün detayları ince ayrıntısına kadar veriyor. Apple buna rağmen bizi şaşırtabilecek mi 7 Eylül’de göreceğiz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...