iOS için USB bellek: SanDisk iXpand Flash Drive

SanDisk geçtiğimiz aylarda iOS işletim sistemli cihazlar için ürettiği SanDisk iXpand Flash Drive’ı yeniledi. Bu yeni modelde hem tasarımsal değişiklikler var hem de USB 2.0 teknolojisinden USB 3.0 teknolojisine geçiş yapıldı.

Bilgisayardan iPhone, iPad, iPod gibi iOS işletim sistemli cihazlara dosya aktarmak çoğu zaman işkence haline gelebiliyor. Bu USB bellek sayesinde dosya aktarımı çok kolaylaşıyor.


SanDisk iXpand Flash Drive, cihazının depolama alanından şikayetçi olanlar için de çok güzel bir çözüm sunuyor.

16 GB, 32 GB, 64 GB ve 128 GB olmak üzere dört farklı model ile karşımıza çıkıyor.

SanDisk iXpand Flash Drive’ın özellikleri nelerdir?

iOS cihazlarımızda fotoğraf, rehber yedekleme yapabiliyoruz. Facebook, Instagram hesabımızdan paylaştığımız fotoğraf ve videoları yedekleme özelliği var. Bilgisayardan atılan pdf, office (Word, Excel, PowerPoint), ses ve video dosyalarını rahatlıkla görüntüleyebiliyoruz. Daha önce bahsettiğimiz FiLMiC Pro uygulaması ile çekilen videoları da kolaylıkla yedekleyebilirsiniz.

USB bellek ile birlikte mobil uygulamasını da yüklemeniz gerekiyor. Mobil uygulama yüklemeden USB belleği kullanmak mümkün değil. İçerisinde gelen yazılımla birlikte USB bellek şifre ile koruma altına alınabiliyor.

USB belleği biçimlendirirken, dosya biçiminin FAT32 ya da exFAT olmasına dikkat etmelisiniz, eğer NTFS olursa iOS cihazınız USB belleği görmeyecektir.

SanDisk iXpand Flash Drive

Bunlar da hoşunuza gidebilir...