Instagram yeni özelliği Stories ile Snapchat’e meydan okuyor – video

https://player.vimeo.com/video/177180549?title=0&byline=0&portrait=0

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram bugün yeni özelliği Stories‘i blogunda duyurdu.

Snapchat’e benzer bir yapıda olan Stories’le gün içerisinde paylaşmak istediğiniz ama profilinizde tutmak istemediğiniz anlarınızı -mesela milyonlarca çektiğiniz ama profilinize doldurmak istemediğiniz fotoğraflarınızı- videolarınızı, slide şeklinde paylaşabiliyorsunuz.


Gönderin gitsin!

Siz Instagram’da sanat eseri güzelliğinde fotoğrafları paylaşmak derdindeyken eşiniz “yeter artık!” diyerek gün içerisinde çektiğiniz yüzlerce fotoğraftan sadece bir kaç tanesini mi yüklemenizi istiyor?

Sıkı durun! Artık buna katlanmak zorunda değilsiniz. Zira o sizden daha fazlasını zaten Snapchat’te yapıyordu, artık siz de bir türlü ısınamadığınız Snapchat’e girmeden Instagram üzerinden fotoğrafları, videoları yağdırmaya devam edebilirsiniz.

Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi Stories’de paylaştıklarınız da 24 saat sonra kaybolacak.

Instagram Stories

Herşey yolunda mı Instagram?

Instagram başlangıçta yola çıktığı o elit yaklaşımdan biraz uzaklaşıyor mu dersiniz? Çektiğimiz fotoğraflara retro havası verdiğimiz, etrafına çerçeveler koyduğumuz düşük çözünürlüklü fotoğraflar bu kez yeniden mi tarih oluyor? Belki…

Facebook satın aldıktan sonra Instagram da artık “daha çok kullanıcı, daha çok! daha çok!” arzusuna yenik düşmüşe benziyor. Instagram video özelliği sayesinde Vine‘in tahtını salladığı gibi şimdi de Stories ile Snapchat’i yerinden edecek gibi duruyor.

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...