Harika bir fotoğrafçı oldunuz, şimdi harika bir sanatçı olmanın zamanı: Prisma

Instagram sayesinde binlerce lira verip satın aldığımız, megapiksellerini telaffuz etmekte zorlandığımız kameralı akıllı telefonlarımızla çektiğimiz fotoğraflar düşük çözünürlüklü, eskitilmiş filtrelerle “harika” görünüyordu. Fotoğrafdan anlayan anlamayan herkesin hemen herşeyi çekip paylaştığı bu platform sayesinde nice dostluklar kuruldu, nice dostlar like kavgaları yüzünden tarih oldu.

Sıkı durun. Şimdi olaya yeni bir boyut daha geliyor ve çok sağlam geliyor. İçinizdeki fotoğrafçıyı yeterince tatmin ettiğinizi düşünüyorsanız bir de içinizdeki sanatçıya yol verin bakalım.


Prisma

Prisma bir iOS uygulaması. İçinde Van Gogh, Picasso, Levitan gibi dünyaca ünlü ressamların stillerini içeren filtreler mevcut. Sadece bunlarla da sınırlı değil, günümüz sanatlarından, filmlerinden uyarlanmış toplam otuzun üstünde artistik filtre daha var. Herhangi bir fotoğrafı saniyeler içerisinde -dozajını da belirleyerek- bir sanat eseri görünümüne çevirebiliyorsunuz. Prisma’daki filtreler Instagram’dan biraz daha karmaşık olduğu için uygulanması 2016’da bile bir kaç saniye sürebiliyor. Fotoğrafın üzerinde parmağınızı sağa sola kaydırarak filtrenin dozajını belirleyebiliyorsunuz.

Prisma’nın Instragram gibi bir sosyal medya platformu hevesi yok. Hatta mütevazi bir şekilde uygulama içerisinde oluşturduğunuz çalışmayı doğrudan Instagram’a gönderebileceğiniz bir buton bile mevcut.

Prisma’nın arayüzü çok sade ve kolay. Farklılıkları rahatlıkla görebilmeniz için filtre butonları oldukça büyük tutulmuş. Fotoğraf çekmeniz veya çektiğiniz bir fotoğrafı seçmeniz ve sonrasında istediğiniz filtreyi uygulamanız yeterli.

Fotoğraflar üzerindeki bu başarılı filtrelerin yakın zamanda videolara da gelmesi sürpriz olmayacaktır.

IMG_3928

prisma

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...