Google yazılım geliştirme ajansları için yeni bir sertifika programı duyurdu

Google yeni sertifika programı başlattı

Google bugün yazılım geliştirme ajansları için yeni bir sertifika programı duyurdu.

Google’ın bu programının amacı gerekli eğitime sahip, üstün başarı sergileyen yazılım ajanslarını tanımlamak olarak ifade edildi.


Halihazırda Hindistan, Rusya, İngiltere ve Amerika’da toplam 13 firma bu sertifikaya sahip. Bütün bu ajanslar büyük kurumsal müşteri ve girişimlerle birlikte çalışıyor.

Bu sertifikanın söz konusu ajanslar için bir garanti ya da tavsiye manası taşımadığını, ana fikrin Google’ın ekosistemini çok iyi kullandıklarını düşündükleri bu kurumları vurgulamak olduğu belirtiliyor. Program sertifika sahiplerine Android dışında web uygulamaları için de destek sağlıyor.

Projenin başındaki isim Uttam Kumar Tripathi programı “bu program Google’ın geliştirici ekibinin dünyadaki kalkınma ajansları ile yakın çalışma ve onlara yüksek kalitede kullanıcı deneyimi oluşturmaları için yardımcı olma çabasıdır” şeklinde özetledi.

Google’ın geliştirici ekibi bu ajanslara kişiselleştirilmiş eğitim, özel içerik, öncelikli destek ve erişim sağlayacak. Ayrıca bu ajanslar piyasa çıkmadan önce bazı ürünlere erişebilecek ve kullanıcı deneyimlerine yardımcı olabilecek.

Kaynak: TechCrunch

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...