Hangouts artık YouTube Live’da yer alacak

Bir kaç yıl önce Google+ duyuruldu. Önemli özelliklerinden biri de Hangouts idi; birden çok kullanıcıya aynı anda görüntülü sohbet imkanı veriyordu. Sonra büyüyerek daha popüler oldu ve Hangouts On Air olarak anılmaya başlandı. Tyra Banks, Brad Pitt ve hatta Amerikan Başkanı gibi meşhurlar burada fanlarıyla buluştular, sorulara cevap verdiler.

Fakat 12 Eylül‘de bu macera en azından Google+ için sona eriyor. Artık Google’ın diğer video servisi olan YouTube Live üzerinden hizmet verecek.


Google’ın sunduğu dökümanlara göre yeni Hangouts oturumu için YouTube Live’in Creator Studio aracındaki “Hızlı Etkinlik” ya da “Özel Etkinlik” seçenekleriyle oluşturulabilecek. Google+’daki versiyonunda olduğu gibi herkese açık, listelenmemiş ya da tamamen özel görüşmeler de oluşturabilirsiniz.

Maalesef Hangouts On Air uygulamaları olan Q&A, Showcase ve Applause You Tube Live için geçerli olmayacak. Belki ileride olabilir.

Bu son gelişme firmanın Google+’dan giderek uzaklaştığını gösteriyor. Geçen yıl Google Fotoğraflar Google+ için yeniden tasarlanmış olduğu halde bağımsız bir uygulama haline geldi. Ayrıca Google Play Games ve YouTube’a kayıt olmak için artık Google+ hesabı aranmıyor.

Kaynak: Engadget

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...