Duet Display ile iPad’inizi ikinci monitör olarak kullanın

Bilgisayarlar da cep telefonlarımız gibi hem küçülsün hem de çok iş görsün istiyoruz. Ancak kendileri çok iş görse de ekranları her zaman yeterli olmayabiliyor. Hele de elinizin altında bir iPad varsa 2017’nin ortasında kocaman iPad’i monitör olarak kullanmak istemenizden daha doğal bir şey olamaz. Neyse ki Duet Display var..

Duet Display ile hem Mac hem de Windows bilgisayarlarınız için iPad’inizi (veya iPhone’unuzu, hatta isterseniz iPod’unuzu bile) ikinci monitör olarak kullanabiliyorsunuz. Bazı benzer uygulamaların aksine Duet Display kullanırken iPad’le bilgisayar arasında kablo bağlantısı gerekli olduğu için daha hızlı ve kesintisiz bir monitör deneyimi sunuyor.


Duet’i kullanmak için öncelikle Mac veya Windows için sunulan ücretsiz yazılımı indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Basit kurulum adımlarını takip edip işlemi tamamladığınızda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız isteniyor. iPad’inizden Duet uygulamasını çalıştırdığınızda artık ikinci ekranınız hazır!

iPad’in dokunmatik ekranı sayesinde artık her köşesine dokunabileceğiniz bir Mac’iniz var diyebiliriz. Hatta isterseniz bu ipad üzerinde son model MacBook Pro’larda yer alan Touch Bar’ı da sanal olarak oluşturmanız mümkün. Böylece iPad ekranında çalıştırdığınız yazılımların sunduğu Touch Bar etkileşimlerini de kullanabilirsiniz.

Duet Display’in iPad mobil uygulaması 9.99 $’a (34.99 TL) satılıyor. Aynı uygulamayı iPhone ve iPod’unuzda da kullanabilirsiniz.

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...