Microsoft Slack’e rakip olacak bir mesajlaşma uygulaması geliştiriyor

Ülkemizde çok rağbet görmese de bilhassa Amerika’da çok popüler olan Slack takım içi mesajlaşma uygulaması geçtiğimiz yıl 3.5 kat büyüyerek 540 milyon dolar fonlama elde etti. Üç yıllık şirketin en son elde ettiği 200 milyon dolarlık yatırım 3.8 milyar dolar değerleme üzerinden yapılmıştı.

Verimlilik uygulamaları pastasından pay almak isteyen Microsoft MSPowerUser sitesinin haberine göre Skype ekibi ile iş dünyası için Office 365 ile bağlantılı olacak bir grup mesajlaşma uygulaması geliştiriyor.


MS’un uygulamasında da Slack gibi ekipler özel ya da genel kanallar üzerinden veya doğrudan kullanıcılar arasında mesajlaşabilecek. Slack birden fazla kullanıcıyla kanal oluşturmadan görüştürmediği için Microsoft bu özellik ile daha verimli bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Uygulama not ve dosya paylaşımı, grup video görüşmesi ve online toplantılar planlama gibi özelliklere de sahip olacak. Ayrıca diğer Microsoft ürünleri olan Office 365, OneDrive gibi servislere de entegre olacak. Ek olarak bu yazılım Skype’ın Bot frameworküne de destek vererek geliştiricilerin bu yazılıma eklenti yapmasının önü açılmış olacak.

Yeni uygulamanın ne zaman yayınlanacağı ve hangi fiyatlarla sunulacağı henüz bilinmiyor. MSPowerUser’a uygulama herkese açılmadan evvel Office 365 kullanıcılarına erişim imkanı sunulabilir.

microsoft skype ile rekabete girecek

Kaynak: The Next Web

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...