Çay Kahve İnsan’da bu hafta: Kitap Kulübü

Hayata değer katan Çay Kahve İnsan YouTube kanalında bu hafta yer verilen girişim abonelik modeline sahip, kitap odaklı bir e-ticaret platformu olan Kitap Kulübü oldu.

Bu kulüpte kitap okumayı seven insanlar aylık belirli bir ücret ödeyerek sisteme abone olabiliyor ve kitapları %50’den fazla indirimlerle ücretsiz kargo imkanıyla sahip olabiliyor. Abonelere sosyal medya kanalları üzerinden motivasyon verilerek kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor.


Kulübün kurucusu Fatih Güner sistemin mali işleyişini şu şekilde ifade ediyor:

Kitap kulübü abonenin ayda 49.90 kuruş vererek abone olduğu, ayda 4 tane kitabı e-ticaret yöntemi ile satın aldığı kargosunun da bu fiyatın içine dahil olduğu bir kitap satış platformu. Ancak sıradan bir kitap satış platformu gibi kitapları sıradan bir satış platformu gibi “kitapları gönder, işimiz bitti!” gibi bir dünyamız yok. Neden? Çünkü verdiğimiz kitaplar her ay seçilen kitaplar değil günde 25 dakika ile 45 dakika arasında okunarak bir haftada bitirilebilecek kitaplar. Dolayısıyla ayda 4 kitap olmasının sebebi var. Haftada 1 tane kitap okutuyoruz insanlara..

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...