DSY Teknolojiden Tek Kart Bilgisayar: Crocus PI

Tek kart bilgisayarlar, geleneksel masaüstü bilgisayarların yerine veya alternatifi olarak tasarlanmış, boyutları küçük, tek bir devre kartına sığdırılmış ve tüm bilgisayar işlevlerini yerine getirebilecek kapasiteye sahip cihazlardır. Bu cihazların popülerliği son yıllarda artmıştır, çünkü düşük maliyetleri, düşük güç tüketimi ve yüksek verimlilik değerleri gibi avantajlara sahiptirler.

Bu alanda yerli firmalardan biri olan DSY Teknoloji, ilk tek kart bilgisayarını piyasaya sürdü: Crocus PI ürün ailesinin ilk üyesi olan Crocus Pi Zero, şirketin tamamen kendi Ar-Ge mühendisleri tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu cihaz, girişimciler ve öğrenciler gibi farklı sektörlerden insanlar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.


Crocus PI, diğer popüler tek kart bilgisayarlar gibi birçok işlemi yapabilir. Raspberry Pi, Arduino, Orange Pi gibi cihazlarla benzer özelliklere sahip olmakla birlikte düşük güç tüketimi sayesinde çok daha az enerji kullanır, bu da kullanıcıların tasarruf etmesine yardımcı olur. DSY Teknoloji’nin Crocus PI için özel olarak tasarladığı yazılım, teknik destek, eğitim videoları ve Türkçe dökümanlar sayesinde cihazın rakiplerine nazaran daha avantajlı olması sağlanmıştır.

Crocus PI, farklı sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere sürekli olarak geliştirilmektedir. Şirket yakın zamanda, daha yüksek özelliklere sahip bir üst modeli piyasaya sürmeyi planlamaktadır. Bu cihaz, endüstriyel kullanıma uygun olacak ve daha yoğun işlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecektir.

Crocus Pi Zero’nun Türkçe Kullanım kılavuzuna buradan erişebilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...