BBY ZİRVE 2017 Marmara Üniversitesi’nde gerçekleştirildi

Marmara Üniversitesi Bilgi Yönetimi Kulübü’nün düzenlediği BBY ZİRVE 2017 üniversitenin Göztepe Kampüsü’nde hafta başında gerçekleştirildi.

İki oturumda düzenlenen zirvede ilk olarak Karabük Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Özcan Büyükgenç söz aldı. Farklı tasarımıyla sosyal medyada rağbet gören Karabük Üniversitesi Kütüphanesi’ndeki gelişmeleri anlatan Büyükgenç kitap okuma alışkanlıklarıyla ilgili istatistikler üzerinden yabancı ülkelerle ülkemizdeki durumu karşılaştırarak değerlendirdi.


Zirvede ikinci olarak söz alan, kendisi de bir BBY mezunu olan Ankaref temsilcisi Özlem Çaltı Gürel RFID sisteminin kütüphanelerde nasıl uygulandığını anlattı.

İlk oturumun son konuşmacısı olarak Kitapi kurucu ortağı Hasan Civelek gönüllü geliştirilen ve yaklaşık 2700 okul kütüphanesinde günde ortalama 600 kişi tarafından ücretsiz olarak kullanılan kütüphane yönetim sistemi Kitapi’yi kısaca tanıtarak güncel rakamlar hakkında detaylı bilgiler sundu.

Zirvenin ikinci oturumunda ilk olarak Iron Mountain temsilcileri Seda Karakaya Önder ve Murat Aslan söz alarak kamu ve özel sektör firmalarına sundukları arşivleme hizmetlerini tanıttı.

Son olarak sosyolog Aslı Uzun Sultangazi Belediyesi bünyesinde, anaokullarında kütüphane bilincini geliştirmeye yönelik sürdürdükleri Oyuncak Kütüphanesi‘ni anlattı.

Zirvede söz alan katılımcılara plaket verildi.

Kaynak: Kitapi Blog

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...