Artık 10 Instagram gücündesiniz

Herkesi bir fotoğraf uzmanı(!) yaptığı için gönlümüze taht kuran sosyal medya uygulaması Instagram yeni bir özelliği duyurdu.

Bütün gün oluk oluk akıttığınız fotoğraflar arkadaşlarınızı canlarından bezdiriyorsa onlara geçmiş olsun. Artık 10 Instagram gücüyle sosyal medyayı yerinden oynatabilir, içtiğiniz kahvenin bütün detaylarını son açısına kadar paylaşabilirsiniz. Çünkü Instagram’a artık tek seferde 10 fotoğrafa kadar yükleme yapılabiliyor.


Şirketin blogunda duyurulan yeni özellik sadece fotoğraflar için geçerli değil, video fotoğraf karışık olarak göndermek mümkün. Fotoğraf ve video seçme ekranında paylaşmak istediğiniz görselin üzerine basılı tuttuğunuzda seçim yapabileceğiniz kutucuklar görünüyor. Bunlardan en fazla 10 tane işaretleyip bir sonraki aşamada hepsine toplu olarak aynı filtreyi uygulayabiliyorsunuz.

Şimdiye kadar daha çok Stories / Hikayeler bölümüne yoğunlaşan Instagram tek seferde birden çok görsel ekleme özelliği ile ana ilgi alanını da canlandırmış oldu. Aslında bu özellik sponsorlu paylaşımlar için zaten kullanılıyordu. Artık herkes tarafından kullanılabilecek.

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...