Apple’dan kablosuz kulaklık AirPods

7 Eylül’deki Apple etkinliğinin beklentilerinden biri olan kablosuz kulaklık AirPods ismiyle duyurularak tahminleri haklı çıkardı.

Apple’ın bu şık ürünü mevcut kablolu kulaklık EarPods’un kablolarının kesilmiş hali gibi duruyor. Uçlarında mikrofon olan kulaklıkların üzerine iki kere dokunulduğunda Siri aktif hale geliyor.


Kablosuz kulaklıkları telefonla eşleştirmek için ekstra bir çaba harcanmıyor. Tek dokunuşla aktif hale gelen kulaklıklar telefon tarafından algılandığında bir bağlantı penceresi görünüyor. Buradaki “Connect” butonuna bastığınızda artık tekrar tekrar bağlanmak gibi bir problem meydana gelmiyor, kulaklıklar sürekli bağlı kalıyor.

Tek sarjla 5 saat kullanım imkanı veren kulaklıklarda Apple tarafından geliştirilen W1 isimli özel bir çip yer alıyor. Konuşma esnasında ses kaynağını, titreşimleri algılayıp gürültüyü gidererek ses kalitesini artıran bu çip bağlantının devamlılığı ve pil ömrüne de yardımcı oluyor. Özel sarj kutusu içerisinde kolaylıkla taşınabilen piller 15 dakikalık sarjla 3 saatlik kullanım sunabiliyor.

AirPods Ekim ayı sonlarında Türkiye’de satışa sunulacak. Amerika fiyatı 159 dolar (yaklaşık 450 TL) olan cihazın Türkiye fiyatı Apple’ın web sitesinde 779 TL olarak bildirilmiş.

Beyaz arka planlı ürün videolarında Apple’ın tasarım şefi Jony Ive’i görmeye alışık olanlar tanıtımda sadece sesini duydular. Internet’te yayılan parodi videolarından mıdır bilinmez Sir Jony Ive bu kez videoda yüzünü göstermemeyi tercih etmiş.

Kaynak: Log

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...