Apple Plug ile iPhone 6/6S telefonlarınızı iPhone 7’ye çevirin(!)

Apple yeni duyurduğu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonlarda 3.5 mm kulaklık girişi bulunmuyor oluşu bazı esprilere neden oldu. Apple Plug isimli farazi ürün de bunlardan biri.

Neredeyse 50 yıl öncesine ait bir teknoloji olduğu için bu kulaklık girişine “dinazor” benzetmesi yapan Apple bu girişin kapladığı alanı başka amaçlar için kullanabilmek adına feragat ettiğini belirtiyor. Bunun acısını hafifletmek için kablosuz kulaklıklar olan AirPods‘ları üretmiş olmasına rağmen bu kez de fahiş fiyatıyla yine tüketicinin dilinden kurtulamıyor.


Yeni iPhone’un selefi iPhone 6 serisinden görünüş itibari ile en büyük farkı kulaklık girişi eksikliği olduğu için birileri üşenmemiş Apple Plug isimli farazi bir ürün için web sitesi yapmış. Tamamen alüminyum olan ve kulaklık girişine tam oturan ürünün dışta kalan kısmı iPhone’un renklerine göre ayarlanmış. Böylece telefonunuzun rengine göre bu parçadan edinip kulaklık girişini tıkadığınızda neredeyse(!) bir iPhone 7 elde etmiş oluyorsunuz.

İlk bakışta Apple’ın tarzına çok yakın bir tasarımla oluşturulmuş bu siteyi ve ürünü gerçek sanıp işe yarayan bir amaç için üretilmiş olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu hayali ürün ve site sadece bir espriden ibaret.

apple plug

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...