Apple Kampüs 2 tüm hızıyla ilerliyor – video

2013 Senesinde başlanan Apple Kampüs 2 inşaatı hızla ilerliyor. Şirketin Cupertino’daki yeni genel merkezi olacak devasa tesisin son güncel durumu dronelar ile havadan görüntülendi.

Bu yılın sonlarında tamamlanıp önümüzdeki yıl faaliyete geçilmesi beklenen tesiste inşaatın büyük bir kısmının tamamlanmış olduğu görülüyor. Çatısı güneş panelleriyle kaplanacak dairesel binanın etrafındaki ağaçlandırma çalışmalarına çoktan başlanmış.


Matthew Roberts’in DJI Phantom 3 Professional drone ile kaydettiği videolarda kampüs içerisindeki tünellerin faaliyette olduğu anlaşılıyor. 2 Ayrı binada toplam 8000 kapasiteli otoparkı bulunan yeni genel merkezin sadece fitness merkezi 70 milyon dolara malolmuş.

Uzay gemisini andıran dev yapının bütün dış yüzeyini kaplayacak -üretilmiş en büyük kavisli- cam panellerinin yerleştirilmesi önümüzdeki ay tamamlanmış olacak.

Duncan Sinfield’ın DJI Inspire 1 Pro ile çektiği diğer videoda karşılaştırmalı olarak inşaatın geçen yılkı durumu ile son hali arasındaki farklar da belirtilmiş.

Kampüsün biraz uzağında bağımsız olarak inşa edilmekte olan bir de araştırma-geliştirme merkezi inşaatı sürüyor.

İnşaat tamamlandığında Apple’ın daha önce render edilmiş görsellerini yayınladığı aşağıdaki kampüs görüntüsü ortaya çıkacak.

apple kampüs 2

Kaynak: 9to5mac

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...