Bilgisayar oyunları Holywood’u aratmıyor

Bilgisayar oyunlarının grafik kalitesi süratle gelişiyor. Çizgifilm tadından 3d animasyon kıvamına geçen oyunlar artık Holywood filmlerini aratmayan kalitede 3d grafikler sunuyor. Oyun karakterlerinde sinemadan tanıdık simalar rol alıyor. Ellen Page, Mads Mikkelsen bunlardan sadece bir kaçı.

Sektör bu kadar gelişince tıpkı Oscar ödülleri gibi artık oyunlar için de ödüller verilmeye başlandı. 2014 Yılından beri düzenlenen The Game Awards bu yıl da “En iyi aksiyon/macera”,”En iyi RPG”, “En iyi strateji”, “En iyi çoklu oyun”, “En iyi spor/yarış oyunu”, “En iyi dövüş oyunu” gibi kategorilerde oyunları değerlendirdi.


The Game Awards 2016’da en iyi aksiyon oyunu ödülünü DOOM kazanırken, en iyi strateji ödülünü Civilization 6 aldı. Tam liste için Log‘a bakabilirsiniz.

Los Angeles’da gerçekleştirilen törende sektörün önde gelen isimlerinden Hideo Kojima yeni kurduğu firmanın ilk oyunu olacak Death Stranding için törende bir video paylaştı. Aksiyon filmlerinin başarılı kötü adamlarından Mikkelsen’in oynadığı bu 3d videoda yakalanan gerçeklik insanı şaşırtıyor.

mads mikkelsen

Kaynak: Log

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...