Apple çerçevesiz, kıvrımlı ve premium bir iPhone hazırlığında olabilir

Apple’ın duyuracağı yeni iPhone için daha bir kaç ay var ancak dedikodu kazanları çoktan kaynamaya başladı.

Bloomberg’de çıkan bir habere göre şirketin yeni iPhone’u kıvrımlı camlı, çerçevesiz, tamamen yenilenmiş ve premium özelliklere sahip olacak. Yeni iPhone’nda yenilenen ekranın yanısıra daha gelişmiş kameralar, çelik çerçeve, ve tamamen cam görünümlü bir tasarım olması bekleniyor.


Daha önceki spekülasyonlara dayanan yazıda, telefonun üç farklı boyutta olabileceği ima ediliyor. Üç modelde de iPhone 4’ü anımsatan bir çelik çerçeve olacak. Premium modeli gelişmiş bir OLED paneline sahipken, diğer iki model mevcut iPhone 7’lerdeki gibi standart bir LCD ekrana sahip olacak.

OLED paneller Samsung’tan

Yenilenen OLED panelleri büyük olasılıkla rakip Samsung tarafından üretilecek. Ayrıca Apple’ın ikonik Home tuşu tarih olacak ve Samsung Galaxy S8 gibi ekran tuşu haline gelecek. Yüz tanıma özelliğine sahip olma ihtimali de göz önüne alındığında parmak izi tarayıcısı diğer markalardaki gibi telefonun arkasında yer alabilir ya da Apple yine bizi şaşırtıp bütün ekranı veya alt kısmını parmak izi tarayıcı özelliğine sahip hale getirebilir. Gerçi şirketten sızan bilgilere göre bu seçeneğin teknik açıdan epey zorlayıcı olduğu iddia ediliyor.

Merak uyandırıcı bir diğer ihtimal de yeni iPhone’da hem arka hem de ön yüzdeki kameralar aynı yetenekte gelebileceği yönünde. Yeni ve geliştirilmiş kameralar 3d ve artırılmış gerçeklik hileleri oluşturmak için derinlik sensörleriyle birlikte gelebilir.

Apple’ın yeni iPhone serisini Eylül ayında açıklaması bekleniyor.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...