Adwords Reklamları Marka Bilinirliğini Artırıyor

Google Adwords reklam hizmeti, markaların bilinirliğini artırmada kullanılan popüler ve etkili bir yöntemdir. AdWords Reklam hizmeti ile marka bilinci oluşturulmaktadır. Bununla ürün veya hizmetinizin görünürlüğünü arttırabilmek amaçlanmaktadır. Hedefinizin ne olduğunu yaygınlaştırmak da bu hedefler arasında yer alır. Bu amaçları yerine getirmek için müşterilerle etkileşime geçebilmek adına Adwords Ajansı ile iletişime geçilerek Adwords reklam kampanyaları kullanılmaktadır. Adwords Ajansı ile iletişime geçip kurumunuzu tanıtabilir ve piyasadaki bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Google Adwords Reklam Nedir?

Google’ın sunduğu reklamcılık hizmeti olan Google Adwords, reklam veren kullanıcıların reklamlarını aratılan sözcüklerle ilişkilendirip arama sayfasında karşınıza gelen sonuçlarda en üst sıralarda yer almasını sağlamakta olan Adwords Ajansı olarak bilinmektedir. Google’ın sunmuş olduğu bu reklamcılık hizmetinde ihalelere girilerek açık artırma gibi bir usulle reklam verilmektedir. Kullanıcıların vermiş olduğu reklamlar görünür olduğunda ücret ödenmez. Eğer siteye gelenler bu reklama tıklarsa tıklama başına ücret ödenir.


Google Adwords reklamlarının doğru amaca hizmet edebilmesi için doğru anahtar kelimeler kullanılması gerekir. Anahtar kelimeler genellikten çıkarılıp daha özelleştirilmiş söz öbekleri haline getirilirse daha fazla yarar sağlanacaktır. Arama motoru optimizasyonuna uygunluk da önemli bir noktadır. Reklam için seçtiğiniz kelimelerin anahtar kelimelerle örtüşmesi halinde kampanyalarınızın görüntülenme imkanı artacaktır.

Adwords Ajansı ile Marka Bilinirliğini Arttırma

Google Adwords ile marka bilinirliğini arttırırken amaçlar belirlenir ve bu amaçlara yönelik olarak reklamlarınızın görünebileceği en doğru yerler seçilir. Doğru yer seçimi daha çok kullanıcın görüntüleyebileceği alanlar anlamına gelmektedir. Daha sonra Google AdWords Reklam ile istatistiksel bilgilere ulaşarak reklam başarınızı inceleyebilirsiniz. Marka bilinirliğinizi ölçebileceğiniz kriterler tıklanma oranı, gösterilme sayısı ve hangi sıklıkta erişim sağlandığıdır.

Adwords reklam hizmeti ile marka, hizmet ve ürünlerinizin tanıtımlarını belirlediğiniz bütçelerle arttırabilirsiniz. AdWords Ajansı ile birlikte yürütülen marka bilincini arttırma kampanyaları aracılığıyla markanızın ve hizmetlerinizin geleceği için dilediğiniz hedeflere ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Marka Bilinirliğini Artırmanın Avantajları Nelerdir?

Adwords Ajansı aracılığıyla marka bilinirliğinizi arttırmanın size sağlayacağı başlıca faydalar şunlardır:
– Müşteriler marka ve hizmetlerinizle etkileşim halinde olmaya teşvik edilir,
Adwords reklam uygulaması sayesinde marka ve hizmetinizle ilgili pozitif etkileşimler meydana gelmektedir,
– Müşterilerin marka ve hizmetinizle olan etkileşiminde artış sağlanır.
– Hitap ettiğinizi hedef kitle ile iletişim kurabilirsiniz. Böylelikle marka, hizmet ve ürünlerinize olan bağlılıklarını arttırabilmeniz mümkün olur.

Adwords Ajansı, Google Adwords kampanyanızı sizin için önce planlar. Planladığı kampanyaları uygulamaya geçirerek yönetimini yapar. Son olarak optimize ederek size kampanya raporları sunar.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...