4 GB’a kadar ücretsiz dosya transferi mi? Cevap: SendGB. Üstelik yerli!

Depolama kapasiteleri büyüdükçe, İnternet bağlantısındaki bant genişliği arttıkça doğal olarak transfer etmek ihtiyacı duyduğumuz dosyaların da boyutları büyümeğe başladı. 2015 yılından beri bu alanda hizmet veren yerli girişim SendGB 4GB’a kadar ücretsiz dosya transfer etmenizi sağlıyor.

Küçük dosyalar için email yeterli olsa da bilhassa video gibi büyük dosyaları göndermek için alternatif yollar denemek gerekiyor. Ülkemizde henüz fazla bilinmese de global rakiplerinden 2 kat daha fazla dosya büyüklüğüne izin veren yerli girişim SendGB 2015 yılından beri pek çok büyük Avrupa firmasını müşteri envanterine katmış durumda.


SendGB kurucu ortaklarından Uğur Çakır‘ın Türkiye Gazetesi’ne verdiği röportajda platform olarak 13 farklı dilde hizmet verdikleri ifade ediliyor.

“Kullanıcılarımızın büyük kısmı yurt dışından. Özellikle ABD, Hindistan, İspanya, İngiltere en çok ziyaretçi aldığımız ülkeler. BBC, Virgin Media, TVP, National Geographic ve Bein Media Group gibi dünya medya devleri başta olmak üzere Samsung, LG, Coca Cola, Sony, Siemens, Bosch, THY, Türk Telekom, CNNTürk, Arçelik, Beko, TRT gibi firmalara hizmet veriyoruz” -Uğur Çakır

Türkiye Gazetesi

Artık Türkiye’de 1 numarayız, demek istiyoruz.

Yaklaşık dört yıldır faal olan servise henüz ülkemizde fazla rağbet edilmiyor. Yurt dışından daha çok destek mesajları geldiğini belirten Çakır, Türkiye’de ilk 5’e girmek için çalıştıklarını söylüyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...