Yıldız Kuluçka’dan akıllı ev çözümü: Nodez

YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ndeki Teknoparkta faaliyet gösteren IoT teknolojileri girişimi Nodez hızlı bir Kickstarter kampanyası ile teknoloji camiasında adından söz ettirmeye başladı.

Merkezi bir hub ve 8 ayrı noddan oluşan Nodez ürünleri uçtan uca bir akıllı ev sistemi kurmanızı sağlıyor. Altı kişilik bir ekiple bir yılı aşkın sürede üretim aşamasına gelen Nodez akıllı ev sistemlerindeki pahalı çözümlere uygun fiyatlı bir alternatif olmayı hedefliyor.


Girişimin Kickstarter kampanyası için hazırladığı videoda mevcut akıllı ev sistemlerine meydan okuyan Nodez, farklı sensörlerle sınırsız senaryolar üzerinden evinizle nasıl etkileşim kurulabileceği gösteriliyor.

Nodez ile evinizdeki aydınlatma elemanlarını, elektrik prizlerini, klimayı, televizyonu veya IR uzaktan kumanda özelliği olan bütün elektronik cihazları kontrol etmeniz mümkün. Ayrıca kapı/pencere, duman ve su taşması gibi güvenlik sensörleriyle evinizi daha güvenli bir hale getirebildiğiniz gibi bu önlemlerin neticesinde evinizin sigorta ücretinde de %20’ye varan indirim elde edebilirsiniz.

Ev ya da ofis ortamının hemen her noktasına kolayca uygulanabilir sensörlere sahip olan Nodez mevcut elektrik tesisatına hiç dokunmadan kurulabiliyor ve çevrimdışı çalışabiliyor.

Kasım 2017 tarihinde ürün gönderimlerine başlamayı hedefleyen Nodez’a en uygun fiyatlarla sahip olmak için Kickstarter kampanya sayfasından ön sipariş vererek aynı zamanda girişime destek sağlayabilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...