Winklevoss ikizleri Bitcoin milyarderi oldu

Winklevoss ikizleri resmi olarak Bitcoin milyarderi oldular.

Tyler ve Cameron Winklevoss’u Facebook’un hikayesinin anlatıldığı “The Social Network” filmiyle tanıdık. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e kendi fikirlerini kaptırdıkları için büyük bir fırsatı kaçırıp ünlü olan ikizler fiziksel olarak olmasa bile neredeyse yapışık gibiler.


Her ikisi de Harvard’a kaydolmadan önce seçkin özel akademilerde Latince ve Eski Yunanca eğitimi aldı. Harvard’da Ekonomi okurken her ikisi de kürek takımında yer aldı ve aynı kulüplere katıldılar.

Harvard’ı bitirdikten sonra Zuckerberg’i dava ederek 65 milyon dolar kazanan ikizler henüz 120 dolar civarındayken Bitcoin adlı bir teknolojiye 11 milyon dolar yatırım yaptılar. The Telegraph’a göre o tarihten bu yana herhangi bir satış yapmayan ikizler bu yazı itibariyle 12.800 dolar olan Bitcoin üzerinden milyarder oldular.

Yalnız bir açıklama yapmak gerekiyor. Winklevoss ikizlerini bir kişi kabul edersek milyarder sayılıyorlar ancak iki ayrı insan oldukları için aslında her biri yarım milyar değerinde Bitcoin’e sahip oluyor.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...