Volkswagen’in elektrikli Buzz’u 2022’de yollarda olacak

Volkswagen en klasik araçlarından biri olan minibüsünü elektrikli otomobil kervanına katacak. Yeni Buzz 2022’de yollarda olacak.

VW’nin CEO’su Dr. Herbert Diess hayranlar tarafından oluşturulan konseptin çok popüler olduğunu belirtip şirket üzerinde yoğun bir şekilde “bu otomobili üretin” talebi geldiğini açıkladı.


Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin pazarına hitap edecek olan Volskwagen Buzz, 369 beygir güce sahip olacak. Şarj başına 300 mil (480 km) menzil sunacak olan araç VW’nin hızlı şarj sistemiyle 30 dakika içerisinde kapasitesinin %80’ini doldurabilecek.

Buzz, 3. seviye otonom özelliklere sahip olacak. Yani insan sürücü bulunması zorunlu olacak ancak otomobil bazı sürüş sorumluluklarını kendi kendine yerine getirebilecek.

Buzz’un üretileceğinin açıklaması kuşkusuz VW hayranları için heyecan verici oldu ancak elektrikli otomobiller dünyasında büyük bir sürpriz olmadı. Volkswagen’in bir başka elektrikli otomobil konsepti olan I.D. 2020’de piyasaya sürülecek ve diğer otomobil üreticileri elektrikli araçlarda çalışmalarını iki katına çıkardı bile. Volvo 2019 yılından itibaren tüm ürün grubunun elektrikle besleneceğini açıkladı.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde yollarda çok daha fazla elektrikli otomobil göreceğiz.

Kaynak: Mashable

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...