Twitter markalarla olan sorunları DM üzerinden hallettirmek istiyor

Markalar Twitter’da çoğaldığından beri sinirli kullanıcılar bütün problemlerini bu popüler sosyal medya üzerinden firmalara göndermeye başladılar. Doğal olarak markalar da buradan müşterilerine destek olmak istiyorlar. Fakat Twitter üzerinde oluşan bu etkileşimin büyük çoğunluğu halka açık olarak herkesin görebileceği şekilde oluşuyor.

Twitter bazı markalar için hafif bir değişiklik yaparak profil sayfalarında kocaman bir “Direkt Mesaj” butonu yerleştirdi. Böylece markalarla sorun yaşayan kullanıcıların bu profillere girdiklerinde açık tweet göndermektense markaya direkt mesaj göndermeyi tercih etmesi teşvik ediliyor.


Kullanıcılar Apple, Beats, Uber, Activision ve bir kaç büyük markanın profillerine girdiklerinde bu koca butonu görebiliyorlar. Bu özellik henüz bütün marka hesapları için aktif değil. Örneğin bu yazı hazırlandığında Türkiye’deki büyük alışveriş mağazaları ve bankaların kimliği doğrulanmış resmi Twitter destek hesapları için bu özelliği göremedik. Bu özelliğin henüz tasarım denemesi aşamasında olduğu söylenebilir.

Marka profil sayfalarındaki diğer yeni özellik “En hızlı yanıt verdiği zaman” bilgisi yer alması. Örneğin Apple için Türkiye yerel saatiyle 00:00 – 06:00 olarak belirtiliyor. Bu haberin kaynağı olan Engadget‘daki orijinal görselde bu değerler 08:00-11:00 olarak ifade ediliyor.

 

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...