Türkiye’nin ilk sticker arşivi Stickker.net

Bilişim camiası için “sticker” azımsanamayacak bir önem arz eder.

Normal bir tüketiciden farklı olarak en sevdiğimiz markalar, gruplar, karakterler, ürünler bir şekilde sürekli yakınımızda olabilmelidir. Bunu sağlamanın en kolay yolu işte bu sticker’ları laptopumuza, monitörümüze, çantamıza, defterimize yapıştırmak.


Eğer bir çalışanı değilse kimse Arçelik logosunu laptopunda görmek istemez ama çok hoşuna giden henüz yeni çıkmış bir sosyal platformun salyangoz logosunu görmekten mutlu olabilir.

Pek çok bilişimci gibi yazılımı hem hobi hem de profesyonel işi olarak gören Fatih Kadir Akın edindiği tecrübelerden sonra kendi ifadesiyle “Yapacağım her ne ise, yazılımdan bağımsız olamayacaktı” diyerek kendi yolunu çizmeye karar verdi ve uzun süre çalıştığı e-ticaret sitelerinden elde ettiği birikimi kullanabileceği bir kanal arayışına girdi.

Verdiği konferanslarda farketti ki etrafındaki diğer bütün yazılımcılar gibi o da bilgisayarında görmek istediği sticker’ları yurt dışından sipariş veriyordu. Ülkede doğru düzgün bir sticker basan bir yer yoktu.

İşte bu kanaldan girip kendi yazılım tecrübesini de katarak hızlı bir şekilde e-ticaret platformunu WordPress / WooCommerce alt yapısı üzerine geliştiren Fatih Kadir Akın Stickker.net’i ortaya çıkarıp Türkiye’nin ilk sticker arşivi olmayı başardı.

Bir girişimi kurmak kadar sürdürebilmek -ve sonrasında ölçeklendirebilmek- de önemli olduğu için tek başına bütün talebleri karşılamak yerine yazılımın gücünü kullanarak uzun iş süreçlerini kısaltmayı başaran genç kurucu şu cümlelerle girişimi tarif ediyor:

Girişim, çok hızlı cevap alabileceğiniz bir şey olmalı. Özellikle de “vakit” kavramının çok önemli olduğu günümüzde bu eforu yönetmek ve eforu doğru yere kanalize etmek, size bu değeri fazlasıyla geri veriyor.

SalyangozKitapi Sticker

Stickker.net yabancı meşhur logolara yer verdiği gibi yerli girişimlere de destek veriyor. Geçtiğimiz haftalarda bahsettiğimiz “Salyangoz” bunlardan biri.

Ayrıca BT Magazin olarak en büyük destekçisi olduğumuz ücretsiz sosyal kütüphane otomasyonu “Kitapi” de bugünden itibaren Stickker.net’in sanal raflarında yer alıyor. Üstelik “KITAPI” indirim kodunu kullanan herkes %20 indirimden yararlanabiliyor.

Girişimciye motivasyon desteği veren Stickker.net’in yerli markalarımızı dünyadaki geliştiricilere duyurabileceğimiz bir platform haline gelmesini diliyoruz.

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...