Telefonunuzu sarj ederken yedekleyen kablo: Meem

Meem Kablo

Telefonunuzu yedeklemeyi yine mi unuttunuz? Meem’in yeni ürünü bu sorununuzu ortadan kaldırmak için var. Meem firması iOS ve Android cihazlar için uyumlu, her sarj ettiğinizde yedek alan bir sarj kablosu üretti.

Kickstarter’da başarılı bir kampanyayı tamamlayan firma bu hafta başında ürünlerin dağıtımına başladı.


Akıllı telefon kullanma şeklimiz epey değişti. Artık çoğumuz telefonumuzu bilgisayara takmıyoruz bile. Cep telefonlarımızdaki veriler bizim için çok önemli ve eğer bulut tabanlı yedeklemelere güvenmiyorsanız günlük rutininizi bozmadan güvenli bir şekilde yedekleme almanız sorun olacaktır.

cable_exploded
Meem yetkilileri fiziksel yedekleme cihazlarının bulut tabanlı servislerden ya da bilgisayara yedek almaktan çok daha güvenli olduğunu iddia ediyor. Bu konuda haklı olabilirler ama şu da var ki insanlar bulut servislerinin şifrelerinden ziyade sarj kablolarını kaybediyorlar.
Meem’in en güzel tarafı görevini yerine getirirken tamamen şeffaf olması. Yani yedekleme almak için Meem’e herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Telefonunuzu bu kablo ile sarj ettiğiniz sırada o yedekleri alıyor.
Sarj kablosu 16 GB ve 32 GB seçenekleri ile iPhone ve Android cihazları için alınabiliyor. Kapasiteleri pek çok telefona göre yeterli görünmese de Meem ekibi telefonunuzdaki işletim sistemi ve uygulamaların dışında temel kısımların yedeğini alarak bu sorunu gideriyor.

Kaynak: TechCrunch

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...