Apple Hindistan’da uygulama tasarımı ve geliştirme merkezi açıyor

Apple Hindistan’da ilk uygulama geliştirme merkezini açacağını duyurduktan sonra bu ülkeye olan ilgisini artırdı. Yeni “iOS uygulama Tasarımı ve Geliştirme Merkezi” 2017’nin başlarında Bangalore’de açılacak.

Merkez ülkedeki geliştiricelere destek vermek amacıyla tasarlandı. Apple merkezin “geliştiricilere çalışmak için ilham vereceğini, pratik yapmalarına yardımcı olacağını, yeteneklerini geliştireceğini ve iOS uygulamalarındaki tasarım, kalite ve performans değerlerini değiştireceği” belirtti.


Apple seçtiği geliştiricilerle ile kapalı bir şekilde çalışır fakat bu tarz merkezler şirketin ülke toplumu içerisindeki ağını daha da geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Uygulamalar üstüne kurulmuş bir ekosistem Apple’ın akıllı telefon pazarındaki tüketicilerine hitap edebilmek için seçtiği yoldur.

Ülkemizde de bu tarz merkezlerin açılmasının güzel olacağı kanaatindeyiz. Tüketici olarak mobil uygulamalarda pek başarılı bir çizgi sunmuyoruz. Adjust firmasının yayınladığı rapora göre Türk mobil kullanıcıları kurdukları uygulamaların %90’ına 2 haftadan sonra bir daha bakmıyor. Raporda Türk kullanıcıların herhangi bir uygulamayı kullanma ortalaması 1.8 gün olarak belirtiliyor.

Kaynak: TechCrunch

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...